Obsah -

Kuchyně na míru

Vyberte si z našeho katalogu moderních kuchyní:
Modern Line (lamino)

Modern Line (folie)

Capital (masiv)

Traffic (folie)

Vyberte si z našeho katalogu klasických a rustikálných kuchyní:
Classic Line (folie, masiv)
Royal (masiv)
Sentima (folie)
Nebo nás neváhejte přímo kontaktovat.

Sníte o krásné kuchyni, která bude splňovat přesně vaše představy, ale ještě jste nenarazily na tu pravou? Zapomeňte na smontované kuchyně v  obchodech s  nábytkem a dejte raději přednost kuchyním na míru. Vyrábíme kuchyně zejména z dostupných materiálů, jako je lamino s ABS hranou, lakovaná dvířka lesklá nebo matná, dvířka z masivu, využíváme také MDF fólie lesklé nebo matné.

brw_line_tafla_mdf_152_white_surface_01

Kuchyně na míru mají tu výhodu, že si můžete vybrat materiál, design, tvar i ty nejmenší detaily. Kuchyně osazujeme kováním Blum, Hettich nebo o něco levnější alternativou Gametbox. I zásuvky u skříněk je možné vybrat s automatickým dojezdem, či bez. Jistě také nepohrdnete nabídkou nad panty s automatickým dotahem. Pokud ale máte raději klasiku a nepotrpíte si na vychytávky moderní doby, můžete zvolit panty bez automatického dotahu.

brw_line_tafla_mdf_152_white_surface_02

Naše kuchyně na míru montujeme po celé ČR. Termíny dodávek se liší dle použitého materiálu. Do 14 dnů vám dodáme kuchyně s  dvířky z  lamina, do 5 týdnu s  dvířky z  fólie nebo lakovaná a do 8 týdnů kuchyně s dvířky z  masivu. Naše dodací lhůty jsou opravdu rychlé. Stále nevíte, jak si správně navrhnout Vaši vysněnou kuchyň? U nás za měření a 3D návrh neplatíte nic.

  • Proč si pořídit zrovna kuchyň na míru?

Kuchyň je místo, které má v každém bytě i domě důležitou úlohu. V poslední době to není jen místnost, kde se vaří a stravuje, ale také se zde setkává celá rodina během dne. Místnost, kde si můžete posedět u kávy nebo čaje a pokud vyberete kuchyň dle Vašich představ, může představovat i perlu Vašeho bytu. V dnešní době jsou kuchyně na míru málo obvyklý a uplatňovaný pojem, avšak neznamená to nic jiného, než kuchyň vyrobenou podle vašich představ, tak proč se toho tak bát. Výběr je jen a jen na Vás, pokud vaříte málo nebo hodně, zda potřebujete dost úložného prostoru nebo v jaké výšce bude umístěna pracovní plocha, to vše a daleko více může být ve vaší režii.

  • Zvolte takové uspořádání, které se k Vám hodí nejvíce

V žádném případě se neomezujte. Když už chcete kuchyň na míru, tak přece se vším všudy. Protože né vždy mávnutí rukou nad řadou nedokonalostí se vyplatí. A věřte tomu, že si na nedokonalosti v kuchyni nezvyknete a budete si to řadu let vyčítat. Naopak využijte jedinečně široké nabídky a buďte maximálně kreativní a vytvořte si tak unikátní kuchyň, plnou vychytávek a detailů, kterou Vám bude závidět opravdu každý. Pokud si nebudete vědět rady, rádi Vám s výběrem Vaší vysněné kuchyně pomůžeme.

Vyrábíme kuchyně na míru i pro velmi náročné zákazníky, kteří mají nadstandardní požadavky, ale i pro ty, kteří si vystačí pouze s kvalitním a dostupným materiálem a precizním zpracováním. U nás víme, že cenu kuchyně tvoří hlavně prvotřídní materiál, který je pro výrobu použit. Po každého zákazníka navrhneme takové řešení, které bude tím správným kompromisem.

  • Kvalitní materiál pro kvalitní kuchyně

My pracujeme s kvalitním a dostupným materiálem, které zároveň odpovídají vysokým nárokům dnešního zákazníka a také současným trendům. Velký důraz klademe na funkčnost kuchyně a propracování i těch nejmenších detailů, které ve finále vytvoří opravdu luxusní dojem i za pár korun. Vybírat u nás můžete také kuchyňské spotřebiče, které pro Vás montujeme za internetové ceny.

Jak si správně navrhnout kuchyň na míru?

Pokud jste se rozhodli pro vyrobení kuchyně na míru, je důležité se rozhodnout o správném návrhu. Kuchyň na míru je velký oříšek celé domácnosti a při jejím plánování a navrhování je důležité respektovat další pravidla a bezpečnostní normy. My Vám s návrhem Vaší vysněné kuchyně rádi pomůžeme a to i včetně výběru kvalitních kuchyňských spotřebičů, které máme za internetové ceny.

Ovšem je dobré se předem seznámit s důležitými kroky, které jsou nutné při každém návrhu kuchyně na míru vyřešit:

  • Tvar kuchyně

Jistě prvním krokem návrhu každé kuchyně je ten, jaký bude mít kuchyň tvar. Možností je spousta, ale prostor je dost omezuje. Tvar se odvíjí od samotných dispozic místnosti. Důležité je vzít v potaz umístění dveří, oken a radiátorů, případně dalších výklenků ve zdech. Nezapomínejte ani na to, aby manipulace v kuchyni byla co nejjednodušší a co nejvíce pohodlná a aby si lidé vzájemně v kuchyni nepřekáželi. Mezi jednotlivými částmi je dobré dodržovat minimální vzdálenost 100 cm, ideální je však 120 cm. Kuchyňské spotřebiče a skřínky se musejí jednoduše otevírat a také se k nim musíme pohodlně dostat. Nejpoužívanější tvary kuchyní je tvar do písmene L, kuchyň ve tvaru písmene U, písmene G, klasická rovná kuchyň do tvaru I, kuchyň řešena do oblouku nebo kuchyň s ostrůvkem.

  •  Umístění kuchyňských spotřebičů

Každé umístění se řídí několika pravidly. Na kraj lednice je dobré postavit chladničku, neboť vysoká chladnička by uprostřed kuchyně nepůsobila nejlépe a rušila by celý dojem z kuchyně. To samé platí u zvýšených skříněk s troubou nebo mikrovlnkou nebo o potravinové spíži. Tyto vysoké skřínky a spotřebiče je vhodné stavit jen na jednu stranu. Ani zvýšené skřínky na obou stranách kuchyně nevypadají nejlépe. Varné centrum se skládá z varné desky a digestoře, proto je dobré toto centrum umístit tak, aby vznikl po obou stranách varné desky prostor k další manipulaci, odkládací plocha apod. Mycí centrum většinou zahrnuje jak dřez, tak i myčku. Mezi dřezem a varnou deskou by měla vzniknout pracovní plocha asi 120 cm. A na druhé straně dřezu je vhodná plocha alespoň 40 – 60 cm.

  •  Dodržování bezpečnostní vzdálenosti

Nejen pravidla o umístění spotřebičů jsou důležitá, ale rovněž je důležité respektovat bezpečnostní normy, které se týkají zejména varné desky. Vzdálenost mezi digestoří a varnou deskou by měla dosahovat 65 – 70 cm. Pokud se rozhodnete pro varnou desku plynovou, je důležité dodržet vzdálenost alespoň 70 cm a víc. Větší vzdálenost je i pohodlnější. Mezi plynovou varnou deskou a vodorovnou boční stěnou je důležité dodržet vzdálenost alespoň 30 cm. U elektrické varné desky může být vzdálenost menší. Vzdálenost kolem trouby a boční stěnou by měla být 15 cm, avšak nejlépe 30 cm. U vzdálenosti mycího centra je důležité dodržovat „nulovou“ zónu, což je zóna, kde není možný kontakt s elektrickým proudem. Jinak řečeno, zásuvky by neměly být v dosahu mokré ruky od dřezu. Pokud plánujete ve své kuchyni myčku, vedle rohového dřezu, neporušíte žádná pravidla, ale ztížíte si pohyb v kuchyni. Pokud budete stát u dřezu a nádobí budete chtít vložit do myčky, bude se Vám myčka těžko otevírat. Proto je vhodné umístit myčku 30 – 45 cm od dřezu.

  •  Vhodná výška, šířka a hloubka kuchyně

Velkým oříškem je rozhodnutí, jak správně zvolit výšku, šířku a hloubku kuchyňské linky, aby se Vám v kuchyni pohodlně pochybovalo a pracovalo. Často se výška pracovní plochy určuje dle výšky postavy:

150 – 160 cm 82 cm od podlahy

160 – 170 cm 86 cm od podlahy

170 – 180 cm 91 cm od podlahy

180 – 190 cm 94 cm od podlahy

 

Výška horních skříněk ovlivňuje často design celé kuchyně. Nejběžnější variantou jsou horní skřínky ve výšce 70 cm. Nejvyšší varianty skříněk jsou 90 cm. Tyto skříňky se skládají většinou ze 3 úložných částí. Standardní hloubka pracovní plochy je 60 cm. Ovšem dovoluje-li prostor, můžeme zvolit i hloubku 65 – 70 cm. Větší hloubka už narušuje přístup do horních skříněk.

  •  Úložné prostory v kuchyni

Kolik úložných prostor by měla mít kuchyňská linka? V průměru je to cca 32 úložných jednotek. Úložnou jednotkou se rozumí police, šuplíky nebo vysouvací kontejnery. Dobré je úložné prostory rozdělit do několika zón. A to na spíž nebo potravinovou skříň, prostornou skříňku, kam budete odkládat nejpoužívanější nádobí, jako jsou hrnce nebo pánve, dále zásuvky na drobné náčiní, bez kterých by to ani nebyla kuchyň a skřínku na drobné kuchyňské spotřebiče. Méně přístupné skříňky zaplňte věcmi, které nepoužíváte tak často.

  •  Barový pult

Barový pult slouží z velké části jako dělič mezi kuchyní a jídelnou, ale je to také příjemné posezení na vysoké noze. Barové pulty se hodí k jakékoliv kuchyni, ale je důležité vybrat pult ve stejném stylu. Optimální výška barového pultu je 110 – 115 cm, délka cca 150 cm a optimální hloubka 40 cm. K těmto pultům jsou vhodné barové židličky o výšce 75 cm.

  •  Styl a design

Když si navrhujete kuchyň na míru, je dobré si také ujasnit její styl a nadále tento styl dodržovat u dalších prvků.

Moderní kuchyně: Mezi prvky moderních kuchyní patří hlavně jednoduchost, pravoúhlé tvary skříněk, hladká dvířka bez profilů, kov v mnoha povrchových úpravách, sklo, žádné zkosení koncových skříněk, velmi časté u moderních kuchyní jsou výsuvné kontejnery, výklopné horní skříňky a materiál dřevo nebo barevné provedení, případně kombinace

Klasické kuchyně: Klasické kuchyně se pyšní větším zdobením, kuchyňská dvířka mají lehký profil psaníčka, jsou hladká se zaoblenými hranami. Často jsou tyto kuchyně osvětleny světelnými rampami a funkční tyčí s košíky. V obkladech se objevují motivy, kombinují se různě veliké skřínky, převládají ale ty na výšku otevíratelné doprava a doleva. Klasické kuchyně působí masivněji. Mají různé profilování skleněných výplní, lze použít i dřevěnou mřížku. Materiál – dřevo a jeho imitace, je nejčastěji používaný v různých odstínech.

Rustikální kuchyně: Bohatě zdobená dvířka, vyřezávané doplňky, držáky na vína a zábradlíčka, zdobené prvky a ornamenty skel a vitráží, to jsou prvky rustikálních kuchyní. Horní skřínky jsou často zdobené vyřezávanou ozdobnou lištou, pracovní deska je ve vzoru kamene.Aktuality

29. 3. 2018 Nabídka rustikálních kuchyní
Jelikož se specializujeme na výrobu kuchyní, snažíme se uspokojit i potřeby největšího...
19. 3. 2018 Výhody kuchyní na míru
Když se rozhodujete pro pořízení nové kuchyně, naskýtají se Vám dvě možnosti. Buďto si...
28. 2. 2018 Moderní i rustikální kuchyně od nás
Lidé jsme různí, s různými vkusy a smysly pro bytový design. Našim cílem je maximálně...
Archiv aktualitObsah -