Obsah -

Kuchyně – návrat do minulosti

classic_line_front_rosa_kolor_cherry_antyczna_patyna Místo lesklých, čistých ploch a minimalistického designu, někteří zatouží po atmosféře, kterou pamatují z dětství. Ano, o slovo se hlásí rustikální kuchyně.

Není to krok zpět

Obliba venkovsky a historicky laděných kuchyní však neznamená návrat do dob, kdy se svítilo petrolejkami, a o lednici si mohl nechat každý jen zdát. V dnešní době trh s kuchyňskými spotřebiči na českém i světovém trhu nabízí mnoho spotřebičů v odpovídajícím designu pro různé časové období, které ale disponuje standardními funkcemi, které se pro toto století očekávají.

Na prázdninách ve Francii

Líbilo se vám na dovolené ve Francii nebo jste se jen inspirovali v katalogu kouzlem francouzského venkova? Dřevěná linka, kovové úchyty, světlý nábytek a zdobené dekorace vykouzlí i v panelákovém bytě venkov Francie. Velmi vhodným doplňkem do těchto rustikálních kuchyní je například levandule, která vyzdvihne krásu Provance.

Jako u babičky na venkově

Líbí se vám raději rustikální kuchyňské linky na míru jako po babičce z venkova? Tak vsaďte i na kachlová kamna. Kachlová kamna nejen vyhřejí prostor celého domu, ale nahradí sporák i troubu. Pokud necháte povrchy hrubé a neopracované, dostane rustikální kuchyňská linka správný venkovský nádech. Velké divy udělá kámen, dřevo i cihly. Tento fakt neplatí jen u zdí ale i u podlahy. Kachle s rustikálním vzorem, terakotové dlaždice, odkryté krovy nebo dřevěná futra do rustikálních kuchyní skvěle zapadnou, ovšem vždy pamatujte na to, aby kuchyň ladila se zbytkem domu.

Patina a barevné hrátky

Patinový nábytek by jistě neměl u rustikální kuchyňské linky chybět. Zkuste zalovit na půdě u babičky nebo zavítat do bazaru a věřte, že naleznete jedinečný kousek, který skvěle obohatí vaši rustikální kuchyň. Patinový vzhled je velmi oprýskaný. Tento vzhled vytvoříte nanášením barvy na hladce opracovaný povrch a jejím následným stíráním. K tomu stačí jen barva a hadřík. Na trhu naleznete i speciální barvy na patinování. Kouzlo spočívá i v kombinaci vhodných doplňků, barev a nábytku. Základní a neutrální barvou je bílá, šedá nebo krémová. Rustikální kuchyňské linky na míru je skvělé doplnit o sytější barvu – červenou, tyrkysovou, žlutou nebo růžovou. Staré kousky lze smíchat s novými a nebojte se kombinovat. Ale pozor, protože v jednoduchosti je krása a to platí i u rustikálních kuchyní.
Obsah -