Obsah -

Kuchyně v rustikálním stylu

25_troniusz_xxv_sprawiedliwy_02Když se řekne rustikální kuchyně, mnohým se vybaví kuchyně velkých rozměrů s praktickým ostrůvkem, digestoří a výrazným keramickým dřezem. Rustikální kuchyně ale působí spíše živým dojmem, kde se dennodenně žije a vaří. Místo, kde se schází rodina a přátelé nejen na vaření a jídlo, ale také při posezení u kávy a čaje.

Rustikální kuchyně jsou takovým protipólem moderních a jednoduchých kuchyní, které na někoho mohou působit velmi neosobně. Rustikální styl vnese do domácnosti zabydlenost a útulnost, ovšem ne do každého interiéru se rustikální styl hodí. Tyto nostalgické kuchyně jsou často doplňovány o starožitnosti a špičkové spotřebiče, kterých je na trhu v tomto stylu dostatek.

 

Když se řekne rustikální

Přírodní materiály jsou volbou číslo jedna pro rustikální kuchyně. Bukové, olšové, smrkové a dubové masivní dřevo je nejčastěji využíváno pro výrobu těchto malebných kuchyní. Rustikální kuchyně často kombinují právě masiv a kámen či keramiku. Nejčastěji jsou kuchyně umisťovány do větších prostor, aby mohl být uprostřed vyzděn ostrůvek nebo barový pult, nicméně lze je umístit i do menších atypických prostorů. Proto je nejlepší zvolit kuchyně na míru.

Rustikální kuchyně se mohou soustředit do prvorepublikového stylu, kde pracovní deska je vyrobena z kamene. Pokud si raději potrpíte na styl Provance, je vhodné zvolit světlé barvy, nejčastěji vanilkovou či bílou. Pracovní desku je nejlépe vhodné zvolit z masivního dřeva s keramickým dřezem, který vytváří opravdu výrazný prvek celé kuchyně.

Kuchyně samý detail

V žádné jiné kuchyni nezáleží tolik na detailu, jako právě u rustikálních kuchyní.  Dřevěné police, na kterých můžete vystavit starý porcelán, proutěné koše, ošatky, plechové cedule na zdech, bylinky v plecháčku na oknech, staré hmoždíře, mlýnky či hrnce po babičce a další detaily, které dělají rustikální kuchyně dokonalé.  Nábytek je často zdoben kovem či keramikou, police mohou být uchyceny na ozdobných konzolích, žádné pákové baterie, ale vodovodní kohoutky ve tvaru kříže, to jsou rustikální kuchyně.

Velkou pozornost je třeba dát také na výběr kuchyňských spotřebičů. Nabídka je široká, ale musíte vědět „kam sáhnout“. Nevhodně zvolené spotřebiče by mohly narušit celkový dojem z tak originální kuchyně.
Obsah -