Obsah -

Co byste měli vědět před koupí kuchyně?

brw_line_tafla_mdf_153_bordo_surface_03 Kuchyně jak jistě víte, je srdcem každé domácnosti. Avšak zařídit si levnou kuchyňskou linku svépomocí tak, aby vám naprosto vyhovovala z hlediska ergonomie, technických parametrů a vkusu, není vždy jednoduché.

Kam situovat kuchyň

Dobré je kuchyň situovat blízko vstupu do domu, protože rovnou z předsíně zamíříte do kuchyně, abyste si odložili nákup a běhat přes celý dům či byt není zrovna výhodné. Na to je dobré myslet, než začnete stavět dům.  Doporučuje se kuchyň situovat na severní, severovýchodní nebo východní stranu. Naopak se vůbec nedoporučuje kuchyň orientovat na jižní a jihozápadní stranu, protože v kuchyni vzniká při vaření větší teplo, které není dobré obohatit ještě o sluneční záření.

Přístup do kuchyně a komora

Nejlepší je, když se do kuchyně nemusí přes žádnou další místnost. V rodinných domech někdy lidé preferují zadní dveře, které jsou napojeny na hobby místnost. Velkým pozitivem je i přímé napojení kuchyně s komorou či spíží. V komoře může být umístěna i další mraznička či lednička, pokud vám nestačí ta v rámci kuchyňské sestavy. Při návrhu dispozice nového domu je vhodné na tuto místnost myslet.

Harmonie je důležitá

Pokud má dům otevřenou dispozici, kuchyň se stává součástí i obývacího pokoje, což bývá složitější v oblasti sladění zařízení interiéru.  Volte takové barvy a materiál, aby otevřený interiér působil harmonicky a nic ho nenarušovalo. Velké prosvětlené prostory jsou vhodné pro rustikální kuchyně, moderní kuchyňské linky svým jednoduchým designem naopak pomáhají opticky zvětšit menší místnosti. Je pouze na vás, jaké levné kuchyňské linky jsou pro vás nejlepší volbou.

Obraťte se na profesionály

Zdá se vám, že si sami nedokážete navrhnout levnou kuchyňskou linku na míru? I odvážnější hledají pomoc a rady u odborníků. Jistě je dobré, abyste měli před návštěvou odborníka promyšlenou základní ideu. Zaměření a 3D návrh uděláme my za vás. Levné kuchyňské linky na míru jsou vhodnou volbou do každé domácnosti. I levně kuchyně můžou být precizně zpracovány a mohou být naprosto kvalitní.

Správné zařízení

Objem kuchyně by měl odpovídat velikosti rodiny a způsobu, jakým rodina hospodaří. Je tedy důležité zařídit kuchyň tak, aby život celé rodiny byl co možná nejpříjemnější. Aby byly domácí práce v kuchyni co nejjednodušší, sled jednotlivých nábytkových předmětů a spotřebičů by měl být umístěn ve vhodné výšce a vhodném rozpoložení. Jen tak bude místnost plnit svoji úlohu na výbornou.

Vhodná dispozice

Tvar kuchyně je na každém zákazníkovi. Rozlišuje se několik typů kuchyňských linek. A to přímé (lineární), paralelní (dvoustranné), rohové do tvaru L, rohové do tvaru U, s varným či pracovním ostrovem nebo poloostrovní. Některé tvary jsou vhodnější do menších místností, některé jsou vhodnější do opravdu velkých prostorů. Například velké domácnosti s velkým prostorem na kuchyň ocení například řešení s varným nebo pracovním ostrovem, který často rozděluje kuchyň od jídelny případně od obývacího pokoje.

Barvy hýbou kuchyněmi

I levné kuchyňské linky na míru mohou být velmi zajímavé. Pokud máte reálnou představu o vaší kuchyni, o barvě předních ploch, pracovní desky nebo doplňcích, může se objevit problém. Jak to všechno sladit s obkladačkami či s barvami stěn? Chcete prostor lehký a vzdušný, dosáhnete jej střídmější volbou barev i konstrukčního vyhotovení. Prostor plný družnosti je vhodná volba pro živé a pozitivní barvy. Barevné řešení kuchyně tedy nepodceňujte. Velkou kuchyň můžete barvami zútulnit a malou opticky zvětšit.
Obsah -